>> SNAGA JE U ZAJEDNIŠTVU <<

Poštovane kolege zaposleni u Telekomu,
        U sredu 11.12.2002. godine, na platou ispred zgrade Vlade republike Srbije održace se protestni skup sindikata u javnom sektoru, u 15:30.

Ciljevi protesta:
    - Potpisivanje sporazuma sa Vladom republike Srbije o priznavanju sindikata kao ravnopravnih socijalnih partnera u procesu restruktuiranja i privatizacije javnog sektora. Formiranje komisije sindikata za restruktuiranje i privatizaciju javnog sektora.
    - Potpisivanje usaglašenih kolektivnih ugovora za preduzeca kod kojih su pregovori završeni, a definisanje pozicija sindikata i Vlade za preduzeca u kojima tek zapocinje proces pregovaranja.
    - Ukidanje Uredbe o minimumu procesa rada.
    - Smena ministra za rad i zapošljavanje.

Organizatori protesta:
Sindikat radnika EPS
Sindikat JP NIS
Sindikat železnicara Srbije
Sindikat PTT Srbije
Sindikati u "Telekom Srbija" a .d

Sindikat "Telekom"
Živan Mandic
Sindikat Telekoma "Srbija"
Zoran Mrvaljevic

SEKRETARIJAT, BEOGRAD, KOSOVSKA 10/III
Broj: 1276/7, Datum: 09.12.2002. godine B E O G R A D

Na osnovu clana 27 Statuta Sindikata Telekoma "Srbija", Izvršni odbor je na svojoj sednici održanoj 09. decembra 2002. godine, doneo sledecu

O D L U K U

1. Sindikat Telekoma "Srbija" se pridružuje protestu sindikata javnih preduzeca i to EPS-a, NIS-a, ŽTP-a i PTT-a, koji ce se održati u Beogradu, 11. decembra 2002. godine, u 16,00 sati, ispred zgrade Vlade Republike Srbije.
    2. Saša Žikic, je koordinator sa ostalim odborima ucesnika protesta zadužen za obezbedenje.
    3. Miroslav Joksimovic, clan Nadzornog odbora, je zadužen za kordinaciju informacija izmedu pregovaraca za vreme protesta i protestanata.

O B R A Z L O Ž E NJ E

Sindikat Telekoma "Srbija" je na zahtev Ministarstva finansija i ekonomije, Ministarstva saobracaja i telekomunikacija i Ministarstva za rad i zapošljavanje, uskladio je sve primedbe na potpisani Kolektivni ugovor, ali još nije odobrena primena istog.
        Pored navedenog, Sindikat je od strane Poslovodstva Preduzeca "Telekom Srbija" a.d. obavešten, a na TELFOR-u 2002 predsednik Upravnog odbora dr. Dragor Hiber je u svom izlaganju najavio prestruktuiranje Preduzeca "Telekom Srbija" a.d. u tri preduzeca. O svemu navedenom, zaposleni u Preduzecu "Telekom Srbija" a.d. i Sindikatu Telekoma "Srbija" nisu detaljno upoznati.
        Zaposleni u Preduzecu "Telekom Srbija" a.d. dolaze u situaciju da ce se naci u istoj poziciji kao i 1997. godine kada je Poslovodstvo Javnog preduzeca PTT saobracaja "Srbija" u saradnji sa tadašnjom Vladom Republike Srbije formiralo Preduzece "Telekom Srbija" i prodalo 49% akcija ovog preduzeca, te je Izvršni odbor odlucio kao u izreci.

Predsednik Izvršnog Odbora

UNIJA SINDIKATA
SEKRETARIJAT
BEOGRAD, KOSOVSKA 10/III
http:// www.sindikat-telekoma.co.yu e-mail: sintel@eunet.yu
Broj: 1270-a/7
Datum: 05.12.2002. godine

Preduzece za telekomunikacije
"Telekom Srbija" a.d.

POZIV

Vanredna sednica Izvršnog odbora Sindikata Telekoma "Srbija", održace se u ponedeljak, 09.12.2002. godine, u 10:30, u prostorijama Sindikata, Kosovska br. 10.
        Prisustvo sednici Izvršnog odbora je obavezno.

Predsednik Izvršnog odbora

e-mail sintel@eunet.yu
Broj:1270/7
Datum: 05.12.2002. godine

Na osnovu clana 10. Poslovnika o radu Izvršnog odbora Sindikata Telekoma "Srbija" zakazujem vanrednu sednicu Izvršnog odbora za ponedeljak, 09. decemrba 2002. godine.
        Sednica Izvršnog odbora Sindikata, održace se u Beogradu, Kosovska br.10, III sprat, sala br.309. sa pocetkom u 10:30 .
Predlažem sledeci

D N E V N I   R E D

1. Zauzimanje stava Sindikata Telekoma "Srbija" povodom najavljenog protesta u organizaciji sindikata javnih preduzeca (EPS-a, NIS-a, ŽTP-a, PTT-a)

Prisustvo sednici Izvršnog odbora je obavezno.

Predsednik Izvršnog odbora
Sindikata Telekoma "Srbija"