P R O T O K O L
(pdf - acrobat reader verzija)

Dogovoren i potpisan dana 04.03.2003. godine, u Beogradu, od strane Potpisnika protokola:
    - prof. dr Dragor Hiber, predsednik Upravnog Odbora "Telekom Srbija" a.d.
    - mr Draško Petrović, generalni direktor "Telekom Srbija" a.d.
    - Zoran Mrvaljević, predsednik Sindikata Telekoma "Srbija"
    - Živan Mandić, predsednik Sindikata "Telekom"
    - Dragan Panić, v.d. predsednik Sindikata Telekoma Srbija a.d. "Nezavisnost"

Saglasnost sa dogovorenim potpisima na ovom protokolu potvrdili su nadležni ministri Republike Srbije:
    - Marija Rašeta Vukosavljević, ministar saobraćaja i telekomunikacija
    - Božidar Đelić, ministar finansija i ekonomije.

Potpisnici protokola potvrđuju da će zahtevi organizacija sindikata Telekoma Srbija a.d. biti rešavani na način i prema dinamici kako sledi.

1. Potpisnici potvrđuju da nema prepreka za isplatu zarade zaposlenima iz dobiti nakon što statutarni organi Telekom Srbija a.d. donesu odluku o godišnjem računu i iskazanim poslovnim rezultatima uvažavajući zvanično obaveštenje Ministarstva finansija i ekonomije broj 120-01-4/2003-2 od 09.01.2003. godine priloženo uz ovaj protokol kojim je potvrđeno da Ministarstvo ne osporava isplatu zarade iz dobiti i da se isplata po ovom osnovu može izvršiti po usvajanju godišnjeg računa za 2002. godinu i utvrđivanju dobiti.

2. Visinu zarade iz tačke 1. ovog Protokola utvrdiće nadležni organi na osnovu predloga poslovodstva koji je sastavni deo ovog Protokola.

3. Predlog Programa poslovanja Telekom Srbija a.d. za 2003. godinu u smislu člana 3. Uredbe o visini zarada u javnim preduzećima ("Službeni glasnik Republike Srbije" broj 4-2003) Telekom Srbija a.d. pripremiće i podneti na odobrenje u najkraćem mogućem roku, u skladu sa propisima.

4. Isplata zarade iz tačke 1. do 3. ovog Protokola okončaće se najdocnije do 10. aprila o.g.

5.  Na iznos mase sredstava za zarade primenitu tokom prve polovine 2003. godine sledeće procente rasta:
- za april mesec 2003. godine 3%;
- za jun mesec 2003. godine 3%

6. Procenat rasta mase sredstava za zarade nakon isteka prvog polugodišta 2003. godine biće naknadno utvrđen. Pregovori između reprezentativnih sindikata i poslovodstva uz učešće nadležnih ministarstava započeće najkasnije 15. maja o.g.

7. Potpisivanjem ovog Protokola i pribavljanjem saglasnosti nadležnih ministara imenovanih u preambuli ovog Protokola zahtevi sindikalnih organizacija Telekom Srbija a.d. smatraju se ispunjenim.

8. Ovaj Protokol je sačinjen u 7 (sedam) istovetnih primeraka od kojih Potpisnici  protokola i nadležni ministri zadržavaju po 1 (jedan) primerak.

Zoran Mrvaljević
predsednik Sindikata Telekoma "Srbija"

Živan Mandić
predsednik Sindikata "Telekom"