SO MG Smederevo je na sednici sindikalnog odbora odrzanoj 03.04.2003 god. donelo odluku da predlozi i ovlasti Predednik STS – a g-din Zoran Mrvaljevic da zakaze sastanak sa Predsednikom UO Telekom Srbija a.d. g-dinom Dragorom Hiberom i generalnim direktorom Telekom Srbija a.d. mr Draskom Petrovicem, povodom pokretanja odredjenih zakonskih procedura za navedene odluke.

1. Telekom Srbija a.d. potrebno je da sklopi ugovore o isplati zarada zaposlenih pored postojece Postanske Stedionice sa jos dve velike banke.Nakon stvaranja mogucnosti zaposleni koji zatraze potrebno je da od sluzbe za Personal i organizaciju dobiju obrazac za mogucnost izbora banke.

2. Razgovor kod nasih poslodavaca treba iskoristiti za pokretanje procedure da Telekom Srbija a.d. zaposlenima omoguci javnu prodaju rashodovanih sluzbenih vozila Telekoma .

3. Ova odluka se odnosi na mogucnost da STS sklopi ugovor o nenamenskim gotovinskim kreditima bez depozita i ziranata sa Vojvodjanskom ili nekom drugom bankom .Primer kamatna stopa do 10% na godisnjem nivou , sa rokom otplate 36, 48, 60 meseci uz naknadu 1% iz kredita.