10.01.2008.

Gasi se najstarija mobilna mreža Onstar

Mobilnih mreža kojima se svakodnevno koristimo dostupno je nekoliko, ali svaka od postojećih bazirana je na digitalnom prenosu. Početkom godine gasi se najstarija analogna mobilna mreža na svetu – OnStar

Mreža OnStar prisutna je na tržištu već 24 godine i njome se još uvek koristi oko jedan milion korisnika u SAD-u. U vlasništvu je General Motorsa, čija su brojna vozila opremljena upravo telefonima koji koriste OnStar, a ovom mrežom koristi se i oko 400.000 američkih domaćinstava, jer imaju ugrađene alarme i sigurnosne sisteme koji koriste mrežu OnStar. Vest o gašenju najstarije mobilne mreže nije iznenađujuća s obzirom da je američka vlada još 2002. godine odlučila da se moraju ugasiti sve analogne mreže ove vrste. Gašenje OnStara zakazano je za 18 februar 2008, kada će otkazati poslušnost i brojni uređaji.