14.01.2008.

BH Telecom očekuje prihod od 669 miliona KM

Autor/izvor: Saida Mustajbegović

Otkako je Vlada FBiH smijenila prethodnu upravu, zbog slabih poslovnih rezultata, ovaj operater mobilne telefonije za nekoliko mjeseci je dobio čak 125 hiljada novih korisnika, od čega je deset hiljada pretplatnika. "Očekujemo da će ukupan prihod kompanije u ovoj godini iznositi oko 669 miliona KM, a dobit između 160 i 170 miliona KM, uprkos stalnom smanjenju cijena naših usluga. Prema dostupnim informacijama, budući da se manipulira brojem takozvanih aktivnih i neaktivnih korisnika, mi držimo 50 posto ukupnog bh. tržišta mobilne telefonije" kazao je za "Dnevni avaz" generalni direktor "BH Telecoma" Nedžad Rešidbegović. "U pripremi je instaliranje opreme kojom će se u Sarajevu, a potom i ostalim gradovima, omogućiti plaćanje parkinga mobitelom, posredovanje u plaćanju usluga, a uvest ćemo i takozvanu treću generaciju mobilne telefonije u BiH. Za nas je ove godine veoma bitan i plan uvođenja usluga naše fiksne telefonije na područje RS i za početak očekujemo oko deset hiljada novih korisnika" istakao je Rešidbegović.

Prema posljednjim podacima, internet posredstvom "BH Telecoma" koristi 86 hiljada osoba, a Rešidbegović najavljuje niz akcija kako bi još bio povećan broj korisnika ADSL usluga.