08.01.2008.

DT i Telekom Austria već pregovaraju o kupovini BH Telecoma

Autor/izvor: SEEbiz / Hina

Konkretni planovi privatizacije BH Telecoma još nisu doneseni jer postoje mišljenje treba li prodati većinski vlasnički udjeo odnosno ići na postupnu prodaju. Premijer Branković zagovara prodaju većinskog paketa, no konsultantska kuća Deloitte svojom je studijom sugeriše kako bi za početak trebalo prodati 25 do 30 posto vlasničkog udela

Deutsche Telekom (DT) i Telekom Austria započeli su neslužbene pregovore o privatizaciji BH Telecoma, najvećeg bosanskohercegovačkog telefonskog operatora koji je u većinskom državnom vlasništvu, objavio je u petak sarajevski nedeljnik Slobodna Bosna. Prema navodima ovog lista, ključni pregovarač u ime DT-a je bivši nemački ministar obrane Volker Ruhe koji je "u strogoj tajnosti potkraj prošle godine boravio u Sarajevu sastavši se s nekim od ključnih bosanskohercegovačkih političara".