13.03.2008.

Tržišni udeo operatera mobilne telefonije u Crnoj Gori

PODGORICA - Tržišni udeo kompanije Promonte u februaru je uvećan na 42,06 odsto, T-Mobile-a blago napredovao na 34,7, dok je M:tel-ov pao na 23,2 odsto.

Stepen pokrivenosti tržišta mobilne telefonije u Crnoj Gori na kraju februara dostigao je rekordno visokih 175,6 odsto, a broj korisnika je iznosio skoro 1,09 miliona 66,5 odsto viši nego u istom mjesecu prošle godine. Većina korisnika mobilnih telefona u Crnoj Gori, oko 80 odsto ukupnog broja, i dalje plaća svoje telefonske račune unaprijed, a ostali jednom mjesečno, navedeno je u izvještaju Agencije za telekomunikacije.Tržišni udio kompanije Promonte u februaru je uvećan na 42,06 odsto, T-Mobile-a blago napredovao na 34,7, dok je M:tel-ov pao na 23,2 odsto. U februaru je registrovano 85 miliona poruka, ili 17 odsto manje nego u januaru.