27.05.2008.

Zbor zaposlenih u Telusu u Smederevu

Zbor zaposlenih u Telusu održan je u sredu 14.05.2008 godine u organizaciji Sindikata Telekoma „Srbija“.Pored predsednika IO STS Bratislava Antanaskovića i predsednika SO Telus SlavoljubaTodorović prisustvovali su i aktivisti SO STS Smederevo.Skoro dve trećine zaposlenih u Telusu u Smedrevu su prisustvovali i imali priliku da čuju najnovije informacije koje su aktuelne za zaposlene u Telusu.Ukazano je na realno stanje u ćerki firmi gde bi se kvalitetnijim angažovanjem menadžmenta Telusa i prihod bio veći a samim tim i mogućnost da i zarade rastu brže od predloženog i i eventualna podela učešća u dobiti.Zaposleni su izneli priličan broj primera nezadovoljstva kako organizacojom firme, regulisanja korišćenja odmora, izborom starih uniformi, planiranim povećanjem zarade za 2008. godinu ( 3% jun, i 3% novembar), i sličnim problemima.

Predstavnici STS-a su prisutnima objasnili kako je i čijom zaslugom ( stručne službe STS su napravile elaborat o formiranju Telusa) omogućeno da u periodu tranzicije ugovor o radu bude na pet godina, sa mogućnošću na dodatnih pet godina tako da bi u sledećim godinama imali sigurnost radnog mesta.Objašnjen je veliki doprinos u ostvarivanju prava na besplatne akcije Telekoma, Dopunskog penzionog osiguranja, kupovine mobilnih aparata .

Nakon izlaganja i diskusije pristupnice je potpisala većina prisutnih radnika Telusa.Za desetak dana od održavanja skoro tridesetak zaposlenih je pristupilo SO STS Telus, i samim tim dat je veliki doprinos postizanju reprenzativnosti STS-a u kompaniji Telus.