23.06.2008.

Vlada ukinula rešenje Ministarstva telekomunikacija

Autor/izvor: SEEbiz / MINA-BUSINESS

BEOGRAD - Potpredsednik srpske Vlade Božidar Đelić rekao je da je izvršna vlast u tom slučaju nastupila kao nadzorni organ jer je zaključeno da je Ministarstvo prekršilo zakon, ali da to ne znači da su RATEL i druge regulatorne agencije radile dobro.

On je ocenio da će nova Vlada i novi parlament morati da se pozabave pitanjem nadležnosti i obaveza regulatornih agencija kroz promenu postojeće zakonske regulative.

Đelić nije želeo da odgovori kako je na tu odluku reagovao resorni ministar, Aleksandra Smiljanić, već je rekao da je Vlada kolektivni organ čije odluke moraju da sprovode svi ministri.

Spor između Ministarstva i RATEL-a nastao je zbog dodele pristupnog koda 069 mobilnom operateru Telenoru

Ministarstvo je zatražilo od RATEL-a da Srbiji vrati pristupni kod 069, jer je ocenilo da je dodela nezakonita, odnosno, bez prethodnog postupka javnog nadmetanja.

Ministarstvo navodi da je Zakonom o telekomunikacijama propisano da se brojevi za numeraciju dodjeljuju na javnom nadmetanju, pri čemu prihod od licence ide u državni budžet.