14.08.2008.

Ikea prodire na tržište mobilne telefonije

STOCKHOLM - Švedski proizvođač nameštaja Ikea odlučio je napraviti prvi korak na tržištu mobilne telefonije, potvrdio je predstavnik te kompanije.

Ikea je, da bi ispitala mogućnosti poslovanja na tom tržištu, u Velikoj Britaniji potpisala ugovor o pružanju usluga virtualnog mobilnog operatera MVNO (Mobile Virtual Network Operator) s mobilnim operaterom T-Mobile, objavljeno je na sajtu www.generation-nt.com.

Ikea je krajem prošle nedelje počela pružati uslugu pod nazivom "Family Mobile" samo vlasnicima kartica koje ona dodeljuje svojim vernim kupcima.

Radi se o sistemu 'prepaid' telefonskih kartica bez pretplate koji će funkcionisati preko mreže T-Mobilea. Ta Ikeina usluga je i do 25 posto jeftinija u odnosu na postojeće ponude usluga mobilne telefonije bez pretplate na britanskom tržištu.

Autor/izvor: SEEbiz