10.09.2008.

Deutsche Telekom prodaje udeo u makedonskom Kosmofonu (deo OTE-a)

Autor/izvor: SEEbiz

SKOPJE - Posle ulaska Deutsche Telekoma u srodnu grčku kompaniju OTE slede promene u strukturi grčke kompanije na Balkanu.

U okviru planova o reorganizaciji grčka telekomunikacijska kompanija OTE razmatra mogućnost prodaje makedonskog mobilnog operatera Kosmofon, najavio je izvršni direktor OTE Panagis Vurlumis. Vurlumis navodi da se o prodaji makedonskog Kosmofona, dela OTE, razmišlja budući da Deutsche Telekom u Makedoniji već ima kompaniju ćerku Mobimak koja drži 85 posto tržišta, a sada je DT ušao u vlasničku strukturu OTE tako što je povećao udeo i ima paket od oko 25 posto koliko ima i grčka vlada.

Deutsche Telekom u Hrvatskoj drži T-mobile, u Crnoj Gori ima vlasništvo u Monetu i drži 34 odsto tržišta. U BiH je prisutan preko Hrvatskih telekomunikacija iz Mostara. DT je u Srbiju ušao preko OTE koja ima vlasništvo u Telekomu Srbije, a DT računa na jačanje pozicija i u mobilnim mrežama u Rumuniji i Albaniji gdje OTE također ima vlasništvo.