15.10.2008.

Poskupljuje telefoniranje za 45 odsto

Izvor: Beta

Upravni odbor Republičke agencije za telekomunikacije doneo je odluku da od 1. novembra mesečna telefonska pretplata poskupi na 195 dinara, bez PDV-a, saopštio je RATEL.

Predsednik Upravnog odbora Ratela Jovan Radunović izjavio je da će poskupljenje telefoniranja u domaćem saobraćaju u proseku biti manje od 50 odsto.

Od 1. decembra ista cena impulsa važiće i za telefonske pozive iz javnih telefonskih govornica.

RATEL je juče doneo odluku i o izjednačavanju cene telefonskog imuplsa za rezidencijalne i biznis korisnike u iznosu od 60,74 pare bez PDV-a, koja će stupiti na snagu 1. decembra.

Prema analizi stručnih službi RATEL-a, očekuje se da će rezultat primene tih odluka biti prosečno povećanje mesečnih računa rezidencijalnih korisnika za oko 45 odsto i prosečno smanjenje mesečnih računa poslovnih korisnika za oko 20 odsto.

RATEL nije prihvatio zahtev za povećanje mesečne pretplate za dvojničke telefonske priključke I ISDN priključke. Upravni odbor RATEL-a odluke je doneo nakon razmatranja zahteva za promenom cena koje je uputio "Telekom Srbija".