21.11.2008.

Prosečna plata se istopila za preko 50 evra

Objašnjenja stručnjaka zašto evro svakodnevno jača prema domaćoj valuti su manje-više ista i svode se na nesrazmeran odnos ponude i tražnje za devizama na tržištu. Ono što građane mnogo više interesuje jeste to kako da izađu na kraj sa već postojećim i onim najavljenim poskupljenjima kao posledicom slabljenja dinara.

Naime, ove godine srpska valuta je najvišu vrednost prema evru dostigla 7. avgusta, kada je srednji kurs bio 75,75 dinara za evro, a prosečna plata građana Srbije tada je iznosila nešto više od 420 evra, dok je prema današnjem, kursu koji iznosi 87,60 i plata za oko 50 evra niža.

Zvaničan srednji kurs evra u petak 21.11.2008. će biti 88,2883 saopštila je Narodna banka pa po tome plata je još niža.