24.11.2008.

Predsednik uprave T-HT-a Ivica Mudrinić kupio 3.000 akcija HT-a

Autor/izvor: SEEbiz / Hina

ZAGREB - Predsednik Uprave T-Hrvatskog Telekoma Ivica Mudrinić juče je kupio 3.000 redovnih dionica HT-a po ceni od 193,20 kune po akciji, saopšteno je danas iz HT-a.

U saopštenju se prenosi i Mudrinićeva izjava da je "u ovom trenutku sveopšte društvene neizvesnosti i krize, kupovinom akcija kompanije kojoj je na čelu želio čvrsto i jasno iskazati svoje poverenje u vrednost i uspešno poslovanje T-HT-a danas i u budućnosti". Taj ga je paket juče koštao nešto manje od 590 hiljada kuna, obzirom na jučerašnju prosečnu cenu.

"Moje uverenje u kvalitetu i potencijalima T-HT-a na istoj je visini danas, kada je cena akcija na do sada najnižoj visini , kao i kada sam kupovao akcije po najvišoj ceni", izjavio je Mudrinić o motivima kupovine HT-ovih akcija.

Nakon sticanja navedenih akcija Ivica Mudrinić ukupno poseduje 4.569 akcija HT-a, navodi se u saopštenju.