05.02.2009.

Đuričin: Nije dobro najavljivati prodaju Telekoma

Autor/izvor: SEEbiz / Beta

BEOGRAD - Profesor Ekonomskog fakulteta u Beogradu Dragan Đuričin u sredu je ocenio da država ne treba da najavljuje prodaju Telekoma jer su telekomunikacije jedan od sektora koji u vreme krize najlakše može da obezbedi privredni rast.

"Država treba da podstiče proizvodnju u profitabilnim sektorima, poput energetike, poljoprivrede i telekomunikacija", rekao je Đuričin u Beogradu na okruglom stolu o tržištu akcija u vreme ekonomske krize, koji u organizovali Privredna komora Srbija i Ekonomist medija grupa.

On je izrazio sumnju da će mere Vlade Srbije o subvencionisanju kamata na kredite proizvođačima i kupcima domaće robe imati efekte koje vlada očekuje.

"Za privredu je važnije da devizni kurs bude stabilan nego da dobije jeftine kredite", istakao je Đuričin i dodao da postoji bojazan da će kredite koje će subvencionisati država dobiti preduzeće koje će praviti gubitke ili da će banke koje su u većinskom državnom vlasništu te pozajmice odobravati po nečijem nalogu.