26.02.2009.

Financial Times Deutschland : Deutsche Telekom spaja fiksnu i mobilnu jedinicu

Autor/izvor: SEEbiz / Hina

BERLIN - Najveći evropski telekomunikacioni operator Deutsche Telekom planira po uzoru na Swisscom spojiti jedinicu fiksne telefonije sa svojim mobilnim operacijama, izvestili su u sredu nemački mediji.

Očekuje se da će Deutsche Telekom poslovne operacije reorganizovati prema geografskim zonama, ali da neće biti otpuštanja radnika, piše poslovni dnevnik Financial Times Deutschland, pozivajući se na izvore bliske kompaniji.

U delu poslovanja s fiksnim linijama taj gigant nemačke telefonije već nekoliko godina beleži pad broja korisnika, a delovi njegova poslovanja s fiksnom i mobilnom telefonijom zaslužni su za oko polovinu njegovih godišnjih prihoda u visini 60 milijardi eura, stoji u izvješću FTD-a.

Poslovni dnevnik Handelsblatt iz Düsseldorfa dodaje pak da bi Deutsche Telekomove T-Mobile jedinice u inostranstvu trebale ostati nezavisne. Deutsche Telekom nije želeo komentiriše te izveštaje.