31.03.2009.

Prvi donatorski skup – Solidarnost na delu!

Telekom Srbija, u saradnji sa Ministarstvom prosvete i Ministarstvom za telekomunikacije i informatičko društvo i uz posebno pokroviteljstvo Predsednika Republike Srbije, organizuje donatorski skup u okviru akcije e-dukacij@“.

Donatorskom skupu, koji je održan u petak, 27. marta u 12h u Skupštini grada, prisustvovali su predstavnici kompanija koje su podržale akciju, kao i brojne ličnosti iz kulturnog i javnog života. Domaćin skupa bio je generalni direktor Telekoma Srbija Branko Radujko, a prisutnima se obratio i ministar prosvete Žarko Obradović, kao i ministarka telekomunikacija i informatičkog društva Jasna Matić.

Od decembra 2008. godine kada je akcija najavljena, Telekom Srbija uveo je internet u 970 škola i do sada donirao ukupno 100 računara širom Srbije. Cilj akcije e-dukacij@ je osavremenjivanje obrazovnog procesa, a samog donatorskog skupa- opremanje internet učionica u svim školama u Srbiji adekvatnom računarskom opremom.

Prema poslednjim analizama, potrebno je obezbediti još oko 25.000 računara.