04.05.2009.

Profit Crnogorskog telekoma 10,5 miliona evra

srbija web internetProfit Crnogorskog telekoma prošle godine bio je 10,5 miliona evra, što je dvostruko manje nego u 2007. godini kada je bio 23,6 miliona evra.

Kako je odlučeno na današnjoj sednici skupštine akcionara te kompanije, od ukupnog profita, 9,8 miliona evra će biti podeljeno kao dividenda.

U rezervni fond će se izdvojiti pet odsto profita, odnosno 585.000 evra, a 80.000 evra će biti zadržan kao neraspoređena dobit.

Predsednik odbora direktora kompanije Daniel Sas je najavio spajanje, nakon kojeg će kompanije T-mobajl Crna Gora i Internet Crna Gora prestati da postoje, a njihove aktivnosti i zaposlene će preuzeti Crnogorski telekom.

"Kompanija će i dalje poslovati sa dva brenda - T-kom i T-mobajl", rekao je Sas. Na nivou grupe, poslovni prihod Crnogorskog telekoma je bio 132 miliona evra, što je za sedam odsto manje nego 2007.

Poslovna dobit iznosila je 21,5 miliona evra, a neto dobit 24,6 miliona, što predstavlja smanjenje u odnosu na 2007. i posledica je, kako je objašnjeno, pada prihoda od veleprodaje, isplate otpremnina i povećanja amortizacije osnovnih sredstava.

Odlučeno je da odbor direktora ostane u istom sastavu koji čine Daniel Sas, Gereon Hamel, Hans Peter Šulc, Pol Gabor, Janoš Sabo, Deneš Sluga i Tripko Krgović. (Economy, Beta 30. april 2009.)