04.05.2009.

Telekom i Huavej dali računarsku opremu školi u Zaječaru

srbija web internetTelekom Srbije i kompanija Huawei danas su Osnovnoj školi "Ljubica Radosavljević Nada" poklonili računarsku opremu za internet učionicu.

Kako se navodi u saopštenju Telekoma, kompanija za telekomunikacione mreže Huavej je školi u Zaječaru donirala 20 računara, a Telekom je uveo besplatni brzi širokopojasni internet priključak.

Škola "Ljubica Radosavljević Nada" do sada nije imala računarsku učionicu, navodi se u saopštenju.

Telekom i Ministarstvo obrazovanja Srbije u decembru 2008. su potpisali protokol o uvođenju interneta u svaku od 1.851 škola u Srbiji i od tada je Telekom uveo ADSL internet u 970 škola u Srbiji i donirao 100 računara.

Telekom je u martu organizovao donatorski skup na kojem je prikupljeno 1.015 računara koje će biti donirane školama u Srbiji, a kompanija Huavej je donirala 100 računara. (Economy, Beta 30. april 2009.)