22.05.2009.

M:tel: Smene u Upravi zbog finansijskih problema

Autor/izvor: SEEbiz

Upravni odbor trećeg mobilnog operatera u Crnoj Gori, M:tela, za novog izvršnog direktora imenovao je Ljubomira Rajšića, koji će na toj funkciji zameniti Zlatka Trhulja.

Većinski vlasnik M:tela sa 51 odsto je Telekom Srbije, a 49 odsto poseduje holandska firma Ogalar iza koje stoji Miroslav Mišković. U zvaničnom saopštenju iz M:tela ne navode se razlozi za promene u menadžmentu. Prema informacijama, skoro svi članovi rukovodstva kompanije, pored Trhulja, obavešteni su da će biti smenjeni. Razlozi za to, kako tvrde upućeniji, finansijski problemi kompanije i moguće promene u vlasničkoj strukturi. M:tel je počeo sa radom u prvoj polovini 2007. i za kratko vreme uspeo je da ostvari blizu 30 odsto tržišnog učešća. Poznavaoci prilika na tržištu telekomunikacija ne spore da je M:tel dobra kompanija sa potencijalom za rast, ali isto tako ukazuju na greške u poslovanju. Jedna od grešaka su ogromna ulaganja u infrastrukturu i proboj na tržištu, a koja su finansirana od kredita crnogorskih banaka, jer M:tel sada teško izmiruje te obaveze koje su velike.