08.09.2009.

T-Mobile udružuje se sa France Telecom i za korak je ispred Vodafone Group i Telefonice

Deutsche Telekom udružit će se s France Telecomom na britanskom tržištu

Najveća evropska telekomunikacijska kompanija Deutsche Telekom i vodeći francuski operater France Telecom udružit će poslovanje vezano uz bežičnu telefoniju u Britaniji.

Prema pisanju britanskog Guardiana, koji se poziva na izvore upućene u pregovore, Uprava T-Mobile odlučila je spojiti britansko mobilno poslovanje s kompanijom Orange u vlasništvu France Telecoma. Time iz trke ispadaju britanski Vodafone Group i španska Telefonica koji su za kupovinu T-Mobilea nudili 5,7 milijardi dolara. Britanski list piše kako spajanje T-Mobilea i Orangea u Britaniji donosi kompanijama uštedu od nekoliko stotina milijuna funti te da će većinski udeo u zajedničkoj kompaniji pripasti France Telecomu. Spajanje ili prodaja poslovanja ...