24.05.2010.

Novi rekord dinara: Imamo najmanje plate u regionu!!!

Građani Srbije su od sada i zvanično najsiromašniji u regionu, pošto je prosečna plata u našoj zemlji odnedavno manja nego u svim drugim republikama bivše SFRJ!

Kako navodi hrvatski specijalizovani magazin „Banka", prosečan građanin Srbije posle najnovijeg pada dinara u odnosu na evro zarađuje mesečno 320 evra, što znači da nas je pretekla i do sada najsiromašnija Makedonija, gde je prosečna plata oko 330 evra, kao i BiH, gde se prosečno zarađuje 294 evra, dok u Crnoj Gori prosečna plata iznosi za nas nezamislivih 456 evra. Daleko ispred su, prema analizi magazina, Hrvatska sa 724,13 evra, a na prvom mestu ubedljivo je Slovenija sa prosečnom platom od 935,11 evra.

Ovakav scenario bio je očekivan, imajući u vidu da dinar konstantno pada u odnosu na evro, a u NBS je najavljeno da će danas zvanični srednji kurs da iznosi 102,2291 dinar za evro, što je novi istorijski minimum domaće valute.