23.07.2010.

Španski telekomunikacioni gigant Telefonica u subotu 17.07.2010.

povukla iz pregovora za dobijanje 7.15 milijardi eura (9,3 milijardi $) udela u Brazilu vodećeg mobilnog operatera kompanije VIVO

Spanish telecommunications giant Telefonica on Saturday pulled out of negotiations to acquire a euro7.15 billion ($9.3 billion) stake in Brazil's leading cell phone company Vivo.

Telefonica said in a statement to Madrid's stock exchange early Saturday that the deal fell through after Portugal Telecom's board of directors failed to accept the Spanish company's offer by the deadline.

Though PT shareholders voted two weeks ago to accept the offer, the Portuguese government used special voting rights to block the sale, citing national interests. Telefonica SA is a much larger company than Portugal Telecom SGPS SA, employing about 237,000 people compared with the around 32,000 employees at its Portuguese counterpart.

Španski telekomunikacioni gigant Telefonica u subotu 17.07.2010 povukla iz pregovora za dobijanje 7.15 milijardi eura (9,3 milijardi $) udela u Brazilu vodećeg mobilnog operatera kompanijeVIVO

Telefonica, navela u izjavi sa berze u Madridu rano u subotu da su razgovori propali posle sastanka Portugala Telekoma odbora direktora koji nije uspeo da prihvati ponudu španske kompanije do krajnjeg roka.

Iako su PT akcionari su glasali pre dve nedelje da prihvate ponudu, portugalska vlada koristi posebna glasačka prava da blokira prodaju, navodeći nacionalne interese.

Telefonica SA je mnogo veća firma od Portugala Telekom SGPS SA, zapošljava oko 237.000 ljudi u poređenju sa oko 32.000 zaposlenih portugalski kolega.