29.08.2011.

TELEKOM SRBIJA POSTAO VLASNIK ARENE SPORT

Telekom Srbija postao je većinski vlasnik kompanije HD WIN i sva četiri njena TV kanala Arena Sport, pošto je dokapitalizacijom u iznosu od 7,7 miliona evra stekao 51 odsto vlasništva nad tom kompanijom.

Generalni direktor „Telekoma Srbija” Branko Radujko i Vladimir Lučić, direktor Direkcije za komercijalne poslove

Ova investicija predstavlja najznačajnije ulaganje Telekoma Srbije posle kupovine većinskog paketa Telekoma Srpske i osnivanja operatora m:tel u Crnoj Gori. Na ovaj način, Telekom Srbija je postao prvi telekomunikacioni operator u Srbiji koji će pored distribucije imati značajnu ulogu i u proizvodnji multimedijalnih sadržaja.

Telekom Srbija će tako svojim korisnicima preko internet televizije (Web TV) i televizije putem mobilnih uređaja, telefona i tablet računara (Mobile TV) omogućiti gledanje televizijskog programa čak 14 kanala. TV Arena Sport i Telekom Srbija već su pokrenuli i nove zajedničke projekte koji će uskoro biti ponuđeni na tržištima Srbije, BiH i Crne Gore.