18.01.2013.

Goran Vlaović novi direktor Telekoma RS

BANJALUKA, Odlukom Upravnog odbora Društva od 10. januara ove godine za generalnog direktora „Telekomunikacija Republike Srpske“ Banjaluka izabran je i imenovan Goran Vlaović, stoji na portalu Banjalučke berze.

Komisija za imenovanja je Upravnom odboru Društva preporučila na osnovu prijedloga nadležnih organa „Telekoma Srbija“ Beograd, akcionara sa većinskim učešćem, izbor i imenovanje Gorana Vlaovića na navedenu funkciju.

U skladu sa donesenom odlukom mandat generalnog direktora traje tri godine.

Predrag Ćulibrk otišao je sa mjesta generalnog direktora „Telekoma RS“ u septembru prošle godine, kada ga je Nadzorni odbor „Telekoma Srbija“ imenovao za vršioca dužnosti generalnog direktora „Telekoma Srbije“.

Predrag Ćulibrk je na dužnost generalnog direktora „Telekoma RS“ postavljen 18. juna 2007. godine.

„Telekom Srbije“ kupio je 2006. godine 65 odsto državnog kapitala „Telekoma Srpske“ za 646 miliona evra.

Glas Srpske