26.06.2013.

Vodafone nudi 7,7 milijardi eura za Kabel Deutschland

Autor: I.K

Britanski telekomunikacijski div Vodafone objavio je kako namerava kupiti najvećeg nemačkog kablovskog operatera Kabel Deutschland za 7,7 milijardi eura.

Kabel Deutschland vodeći je davalac kablovskih usluga u Nemačkoj, uključujući televiziju, telefoniju i širokopojasne usluge. Njegovi su klijenti oko 8,5 miliona domaćinstava u 13 od 16 nemačkih saveznih država.

Vodafone je saopštio da će deoničarima Kabel Deutschlanda ponuditi 87 eura u gotovini za svaku deonicu. Ponuda uključuje kupovnu cenu od 84,5 eura po deonici plus 2,50 eura dividende koju je Kabel Deutschland najavio u februaru.

Na kraju trgovanja u petak cena deionice Kabel Deutschlanda iznosila je 84,1 euro.

Upravni i nadzorni odbor Kabel Deutschlanda "pozdravljaju tu transakciju i nameravaju preporučiti deoničarima Kabel Deutschlanda da prihvate ponudu", objavio je Vodafone.

Kabel Deutschland osigurat će Vodafoneu "atraktivnu platformu za TV i fiksni širokopojasni pristup u Nemačkoj, čime će se stvoriti vodeći integrisani operater s pro forma prihodima od oko 11,5 milijardi eura" navodi se u saopštenju.