12.08.2013.

Ministarstvo za informaciono društvo i telekomunikacije Crne Gore pregovara sa Telekomom Italija oko saradnje za formiranja četvrtog operatora na tržištu elektronskih komunikacija u Crnoj Gori

Ministarstvo za informaciono drustvo i telekomunikacije pregovara sa Telekomom Italija oko saradnje za formiranja četvrtog operatora na tržištu elektronskih komunikacija u Crnoj Gori.

Kako nezvanično saznaje radio Crne Gore , nedavno je u Podgorici tim povodom bravio izvršni direktor za globalni razvoj Telekom Italije Paolo Murri i imao razgovore sa ministrom za informaciono drustvo i telekomunikacije Vujicom Lazovićem.

Na crnogorskom tržištu trenutno posluju tri operatera Telekom, Telenor i M:tel. Po podacima Agencije za elektronske komunikacije, od preko 965.000 priključaka, Telenoru pripada skoro 38 procenata, Telekomu gotovo 36, a M:telu nešto preko 26 odsto ukupnog broja korisnika mobine telefonije.