27.01.2015.

Portugalski Telekom se prodaje za 7,4 milijarde evra

Autor: beta

Akcionari portugalskog Telekoma (Portugal Telecom SGPS, PT) u četvrtak su odobrili prodaju imovine tog preduzeća u Portugaliji francuskoj firmi Altis (Altice) za 7,4 milijarde evra.

PT se prošle godine spojio s brazilskom firmom "Oi", a portugalska kompanija u toj novoj grupi ima 25 odsto vlasništva. "Oi" hteo da otplati dug prodajom portugalske imovine stečene u spajanju.

Odnosi "Oi" i PT su se pogoršali posle spajanja. "Oi" je objavio da nije bio obavešten o 900 miliona evra kredita koji je PT dao jednoj kompaniji koja je otišla u stečaj.

PT se sukobio i s portugalskim regulatorima koji su nakratko ovog meseca obustavili trgovanje akcijama PT jer ta kompanija nije obelodanila ključne informacije.