www.sindikat026.com

18.02.2015.

Tomašković: HT će ove godine zaposliti 100 novih radnika

Autor/izvor: SEEbiz

ZAGREB - Iz Hrvatskog Telekoma (HT) najavili su u četvrtak nastavak transformacije poslovanja i u ovoj godini u cilju daljnjeg usporavanja pada prihoda, moguće i njihove stabilizacije, uz najavu novih zapošljavanja i investicija.

"U uslovima padajućeg tržišta, HT je u 2014. uspeo stabilizirati prihode, koji su pali tek 1,9 posto, no cela telekomunikacijska industrija morat će prilagođavati svoju troškovnu strukturu i tražiti nove poslovne modele", kazao je na predstavljanju rezultata poslovanja predsednik Uprave HT-a Davor Tomašković.

Napomenuo je da ne može trenutno oceniti kakav će to imati uticaj na zaposlenost, ali i istaknuo da HT-u nedostaju visokoobrazovni stručnjaci u području novih tehnologija i da ove godine planira zaposliti više od 100 novih ljudi.