08.05.2015.

Akcija Telekoma Slovenije 110 eura?

Rok za predaju obavezujućih ponuda za kupovinu većinskog paketa Telekoma Slovenije istekao je 13. aprila, a ponudu je dostavio samo investicioni fond Cinven.

Na prodaju je ponuđen paket od 4,75 miliona dionica ili 72,75 odsto od ukupnog broja akcija slovenačkog nacionalnog telekomunikacionog operatera koji je u vlasništvu države, Kapitalske družbe (KAD), osiguravajućeg društva Triglav i Pozavarovalnice Sava.

Privatizacioni savetnik u tom poslu, kompanija Ernest & Young Srbija procenila je vrednost akcije Telekoma Slovenije na oko 110 evra za akciju.

Prema toj proceni, ukupna vrednost 6,5 miliona akcija kompanije iznosi nešto više od 720 miliona eura.

Privatizacija Telekoma Slovenije počela je 29. avgusta 2013. godine, pozivom za dostavljanje neobavezujućih ponuda. kao ozbiljni interesenti za kupovinu figurirali su četiri finansijska fonda i njemački Dojče Telekom.

Proces je bio i odložen zbog vanrednih parlamentarnih izbora koji su održani u julu prošle godine.

Privatizacija Telekoma Slovenije pokrenuta je u sklopu privatizacije 15 preduzeća i banaka u državnom vlasništvu.