08.05.2015.

Telemach će za Tušmobil ukupno platiti 110 miliona eura

Autor/izvor: SEEbiz

LJUBLJANA - Mirko Tuš je za Tušmobil kojeg je prepustio Telemachu dobio 42 miliona eura, piše ljubljanski Dnevnik.

Bude li sve išlo prema planovima, Tuš bi mogao izvući i dodatnih 26 miliona eura, otkriva kupoprodajni ugovor.

U ugovor su uključena i otplata Tušmobilovih obveza u iznosu većem od 40 miliona eura. Tako se ukupni iznos kojeg će isplatiti Telemach penje na 110 miliona eura.

Kroz manje od godinu dana, u februaru 2016. Telemach bi trebao isplatiti dodatnih 20 miliona eura, a do godine 2018. još šest miliona eura. Koliko će od toga završiti na računima Tuš Holdinga ovisi o tome hoće li se u međuvremenu otkriti neke nepravilnbosti ili nepredviđeni gubici. Taj odloženi deo iznosa isplatiti će kompanija Adria Topco iz Holandije kojom, kao i Telemachom, upravlja fond KKR.

S obzirom na to da je Telemach za preuzimanje Tušmobila potrošio 110 miliona eura, jednostavni račun pokazuje da je preuzimanje bilo vredno šest do sedam puta EBITDA.