01.06.2015.

Slovenački državni holding (ne)će prihvatit ponudu Cinvena za Telekom Slovenije, saznaje ljubljanski Dnevnik

Takođe, odluka neće biti prosleđena Vladi. Ovakav scenario može još doneti samo Nadzorni odbor SDH koji se treba sastati početkom ove nedelje.

Cena iznosi, saznaje Dnevnik, samo 110 eura po deonici uprkos prošlonedeljnim informacijama o podizanju cene na 130 eura. Od toga treba oduzeti vrednost dividende koja iznosi 10 eura. Znači, prava cena je 100 eura po akciji.

Drugim rečima, država će za svoj udeo u Telekomu Slovenije dobiti 473 miliona eura, ne računajući dividende. To je znatno manje od privh procena, no nije iznenađenje obzirom da je stigla samo jedna jedina obvezujuća ponuda što je smanjilo manevarski prostor za pregovore.

U ponedeljak 01.06.2015 cena na otvaranju Ljubljanske berze cena akcije Telekom Slovenija je bila 99.71 eura.