24.07.2015.

Prihod Telekoma u prvoj polovini godine 47,4milijardi dinara

Foto:Tanjug

BEOGRAD - Telekom Srbija je u prvoj polovini godine ostvarila poslovne prihode od 47,4 milijarde dinara, a rashode od oko 39 milijardi dinara, saopštila je danas ta kompanija.

Operativni rezultat (EBITDA) je za 5,7 odsto viši u odnosu na januar - jun 2014. godine i iznosi oko 16 milijardi dinara.

"Uzimajući u obzir troškove otpremnina za oko 500 zaposlenih, koji su u drugom kvartalu napustili kompaniju, troškove zbog štete od požara i prihode od naplate osiguranja po osnovu nastale štete, prava slika poslovanja za prvih šest meseci je da su poslovni prihodi bili veći za oko 6,7 odsto u odnosu na isti period prošle godine, dok su poslovni rashodi na približno istom nivou", navedeno je.

"Ovi dosta dobri rezultati za period prve polovine godine nas ohrabruju i verujemo da ćemo i kraj godine završiti uspešno", ističu u Telekomu.

Izvor: Tanjug